Jakie witaminy warto dostarczać do organizmu w postaci tabletek?

Jakie witaminy są najważniejsze w codziennym życiu - co warto spożywać w postaci tabletek czy pastylek musujących?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zasadzie każda z witamin jest potrzeba dla odpowiedniego funkcjonowania naszego organizmu. Proponuję zapoznać się z treścią linka.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie która z witamin jest najważniejsza w codziennym życiu. Każda z witamin ma bowiem swoje znaczenie i pełni określone funkcje w naszym organizmie. Tak naprawdę właściwy poziom wszystkich z nich pozwala zaś na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Warto także podkreślić, że prawidłowa dieta (zgodna z ogólnymi zasadami zdrowego odżywiania) zapewnia odpowiednią suplementację wszystkich witamin. W takim przypadku nie ma zatem potrzeby stosowania dodatkowych tabletek ani innych preparatów farmakologicznych.