Jakie wykonać badania, aby sprawdzić, co jest przyczyną wypadania włosów?

Od dluzszego czasu wypada mi bardzo duzo włosów. Jakie badania powinnam wykonac, aby sprawdzić co jest przyczyna? Niestety moj lekarz uwaza, że taka jest moja uroda, ja jednak czuje niepokoj. Byc moze jest to stres. Prosze o pomoc.

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do endokrynologa, trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Najczęstszym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest zastosowanie mezoterapii igłowej skóry głowy w serii.