Jakie wykonać badania hormonów na torbiele w piersi?

Witam byłam dziś na USG piersi wynik to nieliczne torbiele proste w piersi prawej do 6mm w lewej do 8mm .Lekarz powiedział ,że to przez burzę hormonów jakie powinnam zrobić badania hormonów i w jakich dniach cyklu? Czy te torbiele mogą się wchłonąć? Co znaczy nieliczne ?

Nie ma potrzeby kontrolowania hormonów na podstawie wyniku USG piersi z nielicznymi torbielami. Nie jest to obraz wskazujący na jakieś schorzenie. Wymaga powtórzenia badania USG za 6 miesięcy. Nie budzi niepokoju.