Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 4 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie wykonać badania, jeśli czuję ból w okolicach pleców?

Od połowy grudnia odczuwam ból w okolicach pleców, prawy bok - pod żebrem/na środku, do połowy pleców. Mam jakby opuchliznę na tej wysokości. Czasami pobolewa bardziej, czasami mniej. Miałam wykonane badanie usg jamy brzusznej i nie wykazało zmian. Jeżeli chodzi o badanie krwi - morfologia prawidłowa (oprócz ob., dodatniego ana, podwyższonego ck, ale leczę się u reumatologa. Przyjmuje arechin, dodatkowo jestem po leczeniu jodem. Czy ból jest od mięśni czy warto jeszcze jakoś poszerzyć diagnostykę?
KOBIETA, 29 LAT 11 miesięcy temu

Badania krwi - leukocyty

Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Lek. Paweł Szadkowski
87 poziom zaufania

Trudno powiedzieć. Podała Pani strzępek informacji o dotychczasowym leczeniu i chorobach współistniejących, zdecydowanie za mało, żeby dokładniej coś doradzić. Można wykonać badanie obrazowe kręgosłupa, ale w celu dobrania najbardziej odpowiedniego należy skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy