Jakie wykonać badania, jeśli czuję ból w okolicach pleców?

Od połowy grudnia odczuwam ból w okolicach pleców, prawy bok - pod żebrem/na środku, do połowy pleców. Mam jakby opuchliznę na tej wysokości. Czasami pobolewa bardziej, czasami mniej. Miałam wykonane badanie usg jamy brzusznej i nie wykazało zmian. Jeżeli chodzi o badanie krwi - morfologia prawidłowa (oprócz ob., dodatniego ana, podwyższonego ck, ale leczę się u reumatologa. Przyjmuje arechin, dodatkowo jestem po leczeniu jodem. Czy ból jest od mięśni czy warto jeszcze jakoś poszerzyć diagnostykę?

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno powiedzieć. Podała Pani strzępek informacji o dotychczasowym leczeniu i chorobach współistniejących, zdecydowanie za mało, żeby dokładniej coś doradzić. Można wykonać badanie obrazowe kręgosłupa, ale w celu dobrania najbardziej odpowiedniego należy skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.