Jakie wykonać badania przy nawracających zaparciach, wzdęciach i mdłościach?

Od kilku lat mam problemy ze str. ukł. pokarm.Mdłości, zaparcia,wzdęcia-u mnie norma.Ćwiczę 4x/tyg.,zdrowo jem.Miałam gastroskopię,USG JB-wyniki prawidłowe. Lekarz wspomniał o uchyłkach,ale powiedział,że tego się nie leczy i zrzucił wszystko na stres,więc zaczęłam terapię.Objawy nie ustępują.Pomyślałam, że warto by zbadać Hashimoto, nietolerancje pokarm., cukrzycę. Może powtórzyć gastroskopię, zrobić kolonoskopię. Słyszałam też, że RTG JB może być pomocne. Może Państwo mi coś doradzą?

Dzień dobry. Czy terapia poprzedzona jest diagnostyką psychologiczną? To podstawa, by odpowiednio dobrać interwencję terapeutyczną. Objawy mogą nie ustępować np. dlatego, ze właśnie metoda pracy nie jest dość dobrze dobrana do Pani potrzeb. Jednocześnie nie wiem jak długo Pani uczęszcza na terapię. Jeżeli jest to niedługi czas, powodem braku znacznej poprawy może być niedostateczny czas trwania interwencji. Niezależnie od tego, proszę zgłosić swoje obawy czy rozczarowanie osobie prowadzącej, Pozdrawiam.