Jakie wykonać badania przy nerwicy lękowej z objawami somatycznymi?

Witam. Mam nerwice lekowa z objawami somatycznymi tj. Klucie i swedzenie skory, czasem ale zadko kiedy parcie na mocz. Bezsennosc. Prosze mi powiedziec jakie badania moge w Tym kierunku zrobic oprocz psychoterapii. Np poziom kortyzolu dopaminy serotoniny. Czy moze wykazac cos Badanie MRI mozgu ukladu nerwowego?

Dzień dobry.
Jak rozumiem, nerwica u Pana została zdiagnozowana przez psychiatrę? Lekarz psychiatra przepisuje leki, które mają zredukować objawy.
Psychoterapeuta zaś somatykę traktuje jako objawy problemów natury psychologicznej i jego zadaniem jest pomoc w zrozumieniu przyczyn choroby.
Psychoterapeuta wraz z Panem będzie zajmował się poszukiwanień źródeł Pana trudności przyglądając się Pana aktualnym i przeszłym doświadczeniom życiowym. Gdy zostaną już one nazwane, wtedy z pomocą psychoterapeuty będzie mógł Pan pracować nad poprawą jakości swego życia.
Gorąco namawiam do konsultacji bezpośredniej u psychoterapeuty, który bardziej szczegółowo opowie Panu, czym jest terapia i jak może Panu pomóc.

Pozdrawiam i życzę skutecznego uporania się z problemami.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Witam! Zachęcam aby udał się Pan do lekarza pierwszego kontaktu, który po zebraniu dokładnego wywiadu pokieruje Pana diagnostyką. Możliwe, że zaproponuje również diagnostykę z pobytem w szpitalu. Kiedy zbierze Pan wyniki, wtedy będzie można stwierdzić na ile objawy mają charakter psychologiczny, a na ile są one wynikiem zmian, niedoborów w organizmie. Z tego co Pan opisuje, rozsądnym byłoby udanie się do neurologa. Jeżeli okaże się, że przyczyna tkwi w psychice, zachęcam do podjęcia leczenia u psychoterapeuty pracującego w nurcie psychodynamicznym. Mam nadzieję, że znajdzie Pan odpowiedź na swoje dolegliwości. Pozdrawiam