Jakie wykonać badania z powodu bólu kości po anoreksji?

witam moja córka ma 15 przeszła anoreksje raz bmi 11 drugi poniżej 14 choruje od 4 lat od tego czasu cały czas ma niedowagę obecnie 3 kg bmi 17,3 miała ostatnio robioną witamine d3 wynik wyszedł 8 co to oznacza dodam że bolą ja kosci u nóg jakie badania powinna zrobić czy w przyszłości może miec przez to raka kości?

Witam serdecznie. Oznacza to, że Pani córka ma głęboki niedobór witaminy D3. Konieczne jest udanie się z tym wynikiem do lekarza pierwszego kontaktu i uzyskanie skierowania do ortopedy, lub poradni leczenia zaburzeń metabolizmu kostnego. Jak najszybciej córka musi mieć podaną suplementację z witaminy D3. Można kupić ją w aptece bez recepty, ale ja osobiści nie wierzę w działanie leków OTC. Lekarz wypisze porządny lek na receptę, który jest przebadany klinicznie. Są też preparaty refundowane - warto o nie pytać. Co do raka - nie znana jest mi taka korelacja by niedobory witaminy D3 zwiększały ryzyko. Predysponują one jednak do innych chorób np. osteoporozy. Należy więc jak najszybciej wdrożyć leczenie preparatami witaminy D3. Pozdrawiam serdecznie. Magdalena Bąk. http://psychoterapeutka.net.pl/

Anoreksja wyniszcza organizm na wielu płaszczyznach. Ból kości i niedobór witaminy przypuszczalnie to jeden z wielu elementów, które zapewne w organizmie córki "nie działają poprawnie". Przede wszystkim niezbędna jest psychoterapia - córka od 4 lat walczy z chorobą. To bardzo bardzo długo jak na taki młody organizm. Absolutnie potrzebna jest psychoterapia połączona z monitorowaniem medycznym i opieką lekarza, a także konsultacje z dietetykiem. Prawdopodobnie również najbliższe otoczenie córki, w tym przede wszystkim Pani, powinno skonsultować się z psychologiem - bardzo często anoreksja ma swoje korzenie w nieprawidłowościach w relacjach domowych. Warto się im przyjrzeć i w razie potrzeby zmienić. Pozdrawiam