Jakie zabezpieczenie stosować przy WZW typu B?

Dzień dobry. Jestem dziewczyną w wieku 19 lat. Mam chłopaka od ponad roku. Doskonale wie o tym, że choruje na wirusowe zapalenie wątroby typu B. Ostatnio ciągle napomina, że chciałby ze mną zacząć współżyć. Strasznie się boję ponieważ nie chce żeby się zaraził ode mnie. Co mam zrobić? Jak obn może najlepiej się zabezpieczyć przed zarażeniem. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Pani partner w pierwszej kolejności powinien zaszczepić się przeciwko WZW B (jeśli jeszcze tego nie zrobił). Prezerwatywa w pewnym stopniu chroni przd chorobami przenoszonymi drogą płciową. Należy jednak pamiętać, że podczas stosunku może dojść do pęknięcia bądź zsunięcia się prezerwatywy.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl