Jakie zabiegi fizjoterapii zastosować na rehabilitacji?

Od ponad roku mam w nerce zmianę litą-torbiel powikłaną-15 mm/USG,TK,MR-w pierwszej wersji szpital Końskie- opis że zmiana o charakterze złośliwym,później-szpital onkolog.Kielce-MR,że o charakterze bez cech złośliwości-zal.obserwować co 6 mcy.Mam niepełnosprawność na kręgosłup-zwyrodnienia, przepukliny,itp.Jakie mogę zabiegi fizjoterapii zastosować na rehabilitacji? Lekarz urolog-onkolog powiedział mi, że nie ma przeciwskazań abym stosował wszystkie,ultradź, prady,magnetr.,aquavib,laser itd.

Jedyną skuteczna metodą leczenie problemów z kręgosłupem są dobrze prowadzone ćwiczenia połączone z terapią manualną. Fizykoterapia jest działaniem wspomagającym i przydatnym. Osobiście stosuję prądy interferencyjne, laser biostymulacyjny, przydatna może być też krioterapia. W Pani przypadku nie rekomenduję pola magnetycznego.
Problemy nerek często objawiają się bólami w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki