Jakie zabiegi na rozstępy i powiększony obwód brzucha?

Witam, mam na imię Marika, mam 26 lat i jestem mamą dwójki dzieci 6 letniego synusia i 10 miesięcznej córci. Mam problem z brzuchem. Pierwsze rozstępy, drugie obwody brzuch. Nie wiem od czego zaczac bo Noe wiem czy mój brzuch potrzebuje zabiegów kosmetycznych czy już operacji. Czy któryś specjalista jest w stanie po okazaniu zdjęcia mniej więcej określić jakie zabiegi są mi potrzebne?

Lek. Paweł Szadkowski

W pierwszej kolejności warto określić swoje BMI. Jeśli nie mieści się pani w normie to warto zacząć od odpowiedniej diety z ograniczeniem ilości kalorii. Jeśli martwi panią stan mięśni powłok brzusznych po ciąży, warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem w celu określenia czy nie doszło u pani do rozstępu mięśni brzucha (badanie USG). Konieczna jest ocena podczas wizyty połączona z badaniem fizykalnym (zdjęcie może nie zobrazować w pełni pani problemu).