Jakie zabiegi na skórę można stosować przy AZS?

Dzien dobry, Moim problemem jest źle wyglądająca cera po krótkiej terapii lekami antykoncepcyjnymi. Teraz mam okropne przebarwienia, zmiany trądzikowe, zaczerwienienia, nierównomierny koloryt skóry ogólnie. To wszystko byłoby załatwione zabiegami medycyny estetycznej, gdyby nie fakt, że mam atopowe zapalenie skóry. Czy są jakieś zabiegi (szczególnie na nierównomierny koloryt) przyjazne AZS? Czy te mniej przyjazne mogę stosować kiedy choroba się cofa, czyli na jesień, zimę?

Każdy aktywny stan zapalny jest przeciwwskazaniem do jakichkolwiek zabiegów medycyny estetycznej. AZS w wywiadzie bez aktywnej choroby jest względnym przeciwwskazaniem. W takiej sytuacji decyzję podejmuje lekarz podczas konsultacji.