Jakie zabiegi w przypadku kamieni nerkowych?

Witam. Mam kolejne pytanie i chciałbym dowiedzieć się która metoda jest lepsza czy wcale się nie przejmować i żyć z tym. Chciałem zapytać który z zabiegów jest skuteczny i bezpieczny. ja już miałem wykonywany 2 razy 2 zabiegi ESWL ale one nie pomogły. Zastanawiam się czy zabieg laparoskopowy jest lepszy i skuteczniejszy. Chodzi o kamienie na nerce prawej.

Witam. Laparoskopowe usuwanie kamieni nerkowych jest zabiegiem skutecznym, nie mniej jednak nie daje gwarancji że dolegliwości nie nawrócą. W każdym przypadku kamicy najlepszą metodą leczenia należy dobrać indywidualnie w zależności od rodzaju kamieni, wieku pacjenta oraz częstości ataków dolegliwości.