Jakie zagrożenie niesie picie kilku drinków dziennie?

Witam mam pytanie jakie są zagrożenia jak się pije trzy drinki dziennie czy to jest szkodliwe dla zdrowia i jakie mogą być objawy

Witam Pana. Częstotliwość i swojego rodzaju przymus codziennego wypicia alkoholu mogą być już sygnałami alarmowymi wskazującymi na problem. Jeśli coś Pana zaniepokoiło w kontakcie z alkoholem (a tak postrzegam Pana post na tym portalu) proszę udać się do poradni leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia. Są to placówki działające w ramach NFZ nie objęte rejonizacją. Może Pan wybrać dowolną tego typu placówkę w Warszawie i skorzystać z rozmowy diagnostycznej. Daje ona okazję do spotkania ze specjalistą, który pomoże Panu rozpoznać skalę tego, co Pana niepokoi. Dzięki temu będzie Pan wiedział jakie kroki można podjąć by problem nie narastał. W profesjonalnej pomocy może Pan liczyć na dyskrecję. Proszę nie odwlekać tego kroku. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Dzień Dobry Panu,

Mam zbyt mało informacji.

Na podstawie tego, co Pan napisał, nawykowe i systematyczne wypijanie trzech miarek alkoholu może wskazywać na cechy uzależnienia od alkoholu.

Prawdopodobne jest, ze to jest taki Pana sposób radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami.

Myślę, że warto rozważyć podjęcie terapii, która pomogła by Panu dotrzeć do przyczyny codziennego spożywania alkoholu.

Życzę Panu zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej

Ustalona jest lista objawów, które świadczą o uzależnieniu, czyli kryteria diagnostyczne. WHO określiła normę ilości spożycia alkoholu po przekroczeniu której można powiedzieć, że picie ma charakter ryzykowny. Dla mężczyzny są to cztery porcje standardowe alkoholu (1 porcja = 10 g czystego etanolu), a dla kobiety dwie porcje dziennie wypijane przez pięć dni w tygodniu. Jednocześnie trzeba obalić mit zgodnie z którym niewielkie dawki alkoholu są całkowicie bezpieczne. Tak nie jest: alkohol wypijany nawet w małych ilościach, ale przez długi okres u części osób – choć nie u wszystkich – może doprowadzić do uszkodzenia wątroby, a nawet marskości.

Pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl