Jakie zapotrzebowanie energetyczne jest odpowiednie dla mnie?

Witam, mam następujące pytanie - ile kcal powinnam dziennie spożywać mając 17 lat, 162 cm, 50 kg i zupełny brak aktywności fizycznej?
ponad rok temu

Witaj,

Twoje zapotrzebowanie kaloryczne przy aktualnej masie ciała i wzroście wynosi około 1700 kcal.
Jeżeli jednak zależy Ci na utrzymaniu prawidłowej masy ciała i posiadaniu zgrabnej sylwetki sugeruję wprowadzić do swojego codziennego harmonogramu więcej aktywności fizycznej.

Pamiętaj również, iż jeśli rozpoczniesz uprawianie sportu twoje zapotrzebowanie kaloryczne wzrośnie.

Pozdrawiam