Jakie zioła uspokajające przy Hashimoto?

Jakie zioła można brać przy hashimoto aby działały uspokajająco , kojąco na nerwy. Mam 85 % ft4, 83 % ft3 , magnez, potas, morfologia, crp,ob, rozmaz krwi w normie. lek=euthyrox n25 i dieta bez glutenu ale mimo to czuje się kosmicznie nerwowy i niespokojny. Przed chorobą byłem okazem spokoju.

Biorąc pod uwagę duże natężenie nerwowości i niepokoju myślę że preparaty ziołowe mogą być zbyt słabe, zwłaszcza jeśli stan ten utrudnia Panu codzienne funkcjonowanie i zaburza wypoczynek.
Proponuję zastanowić się, czy może rozpoznanie choroby nie wzbudziło w Panu obawy o zdrowie własne (i potomstwa) - być może to jest kluczem do problemu. Nagła wieść o rozpoznaniu choroby przewlekłej może się przyczynić do rozwoju lęków lub nawet depresji. Jeśli uzna Pan to za przydatne to proponuję skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą.
Podczas wizyty kontrolnej u lekarza prowadzącego leczenie proszę opisać te objawy.