Jakie zmiany zachodzą podczas cyklu owulacyjnego?

Jakie zmiany zachodzą w jajniku podczas cyklu płciowego i jakie zmiany zachodzą w macicy podczas cyklu owulacyjnego?

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
cykl menstruacyjny składa się z trzech faz. W pierwszej fazie dochodzi do złuszczenia błony śluzowej macicy, wówczas jest miesiączka. Później jest faza folikularna, czyli wzrosty błony śluzowej macicy pod wpływem estrogenów, a trzecią fazę rozpoczyna owulacja, czyli pęknięcie pęcherzyka Graafa i faza ta zwana jest fazą lutealną.
Tak w skrócie przedstawia się schemat cyklu menstruacyjnego.
Pozdrawiam!