Jakie zwierzęta dla alergików?

Witam moje pytanie to czy zwierzeta dla alergikow tez uczukaja mam kota siamskieggo i psa shitshu specjalnie brane ze nie uczulaja ale chyba to bajki

Krzysztof Piwowarek

Poszczególne gatunki i rasy zwierząt różnią się tylko częstością wywoływania reakcji alergicznych, np. koty wywołują takie reakcje częściej niż psy. Nie można zatem dać gwarancji, że dane zwierzę, które jest reklamowane jako hipoalergiczne, z pewnością nie wywoła uczulenia (choć faktycznie zachodzi możliwość że będzie je wywoływać rzadziej).