Jakie żywienie dla osoby z marskością wątroby?

Witam moj tata wyszedl wczoraj ze szpitala ma marskosc watroby,maloplytkowosc wtórna oraz cukrzyce typu 2 nie ukrywam nie stać mnie na dietetykow a wzielam tate po szpitalu do sb co moze jeac a czego szczegolnie unikać bo po zapytaniu lekarza ktory wypuszczal tate ze szpitala stwierdzil ze wszyatko od czego brzuch nie bedzie bolal ale nie wiem czy tak wszystko moze keac dodam ze miewa skurcze w nocy

Lek. Tomasz Budlewski

wskazane jest ograniczenie spozywanie tłuszczy, zakaz spozywania potraw smazonych, ograniczenie spozywania potraw ciężkostrawnych, zawierających dużo błonnika, wzdymających oraz ostrych przypraw.