Mężczyzna , 59 lat Witam moj tata wyszedl wczoraj ze szpitala ma marskosc watroby,maloplytkowosc wtórna oraz cukrzyce typu 2 nie ukrywam nie stać mnie na dietetykow a wzielam tate po szpitalu do sb co moze jeac a czego szczegolnie unikać bo po zapytaniu lekarza ktory wypuszczal tate ze szpitala stwierdzil ze wszyatko od czego brzuch nie bedzie bolal ale nie wiem czy tak wszystko moze keac dodam ze miewa skurcze w nocy
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

wskazane jest ograniczenie spozywanie tłuszczy, zakaz spozywania potraw smazonych, ograniczenie spozywania potraw ciężkostrawnych, zawierających dużo błonnika, wzdymających oraz ostrych przypraw.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Cukrzyca – Cukrzyca to przewlekła choroba ogólnoustrojowa charakteryzująca się hiperglikemią, czyli podwyższonym stężeniem glukozy (cukru) we krwi. Schorzenie to wynika z defektu wydzielania lub działania insuliny.
  • Marskość wątroby – Marskość wątroby (ang. liver cirrhosis) to problem zdrowotny, który ma charakter przewlekły i rozwija się jako konsekwencja wielu chorób wątroby. W czasie rozwoju marskości wątroby dochodzi do zmian zwyrodnieniowych i ogniskowej martwicy komórek narządu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: