Jakieg koloru powinna być sperma?

Witam, Mam pytanie odnośnie koloru mojej Spermy. Otóż jest ona w przeważającej większości żółtawa, z domieszką białego i przezroczystego. To co jest białe to wiem, że to tzw. Mleczko, którym odżywiają się Plemniki. A to co przezroczyste to płyn -wydzielina prostaty. Natomiast niepokoi mnie kolo żółty. Czy to są te właściwe plemniki? Czasem żółtego bywa więcej niż białego i przezroczystego. Sperma jest w miarę gęsta, a czasem bardzo gęsta. Słyszałem kiedyś, że kolor żółty zależny jest od rasy człowieka. Czy to prawda? Mam pochodzenie żydowskie. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Kolor spermy uzależniony jest od stanu zdrowia oraz od rodzaju diety jaką stosuje mężczyzna. Pod napletkiem znajdują się gruczoły wydzielające tzw. mastkę, czyli wydzielinę, której zadaniem jest natłuszczenie skóry żołędzi. Ma ona barwę żółtą lub białą. Należy pamiętać o higienie i usuwaniu tej wydzieliny podczas codziennego mycia prącia.
Jeżeli jednak opisana przez Pana wydzielina ma inną konsystencję, to proponowałabym skonsultować to z lekarzem. Kolor żółty może być również wynikiem infekcji i stanu zapalnego.
Pozdrawiam