Jakiego rodzaju pieczywo można jeść na diecie lekkostrawnej?

Piszecie, że kajzerki czy inne pszenne są bezwartościowe, bo mąka oczyszczona, spulchniacze itd. to co w takim razie jeść na diecie lekkostrawnej z pieczywa? Same sucharki? Najłatwiej napisać nie jeść tego nie jeść tamtego ale co jeść w taki razie żeby ta dieta była urozmaicona jak ten katalog wykluczeń jest taki obszerny

Dieta lekkostrawna kieruje się zupełnie innymi zasadami niż dieta dla osób zdrowych i w takim przypadku jednak należy spożywać zwykłe, pszenne pieczywo. Pieczywo pełnoziarniste zawiera dużo błonnika, który działa drażniąco na cały przewód pokarmowy. U zdrowych osób jest to pożądane natomiast jeśli dzieje się coś co wymaga diety lekkostrawnej to jest to zdecydowanie szkodliwe.