Jakiej choroby objawem są zawroty głowy, uczucie zmęczenia i senność?

Witam, Mam nerwicę lękową i zapalenie tarczycy hashimoto. Występują u mnie zawroty głowy, słabo mi się robi, uczucie że zaraz padnę, jestem ciągle zmęczona i śpiąca. Przy jakiej chorobie występują te objawy? Dziękuję.

Brak równowagi hormonalnej przy chorobie hashimoto może powodować zawroty głowy, osłabienie, przemęczenie. Z drugiej strony chroniczny stres i przemęczenie bywają jedną z przyczyn choroby hashimoto. Często się zdarza, że obie przypadłości występują ze sobą jednocześnie. Wówczas leczenie nerwicy i chorób na tle hormonalnym musi przebiegać w ścisłej współpracy na linii endokrynolog-psychiatra.