Jakiej terapii się podjąć przy DDA?

Dzień dobry.Jestem osoba po długotrwałej przemocy , po rozwodzie, stwierdzona jest depresja, leczona niesystematycznie seronilem.Parcuje od 20 lat w pomocy społecznej, od 7 lat prowadze przemoc w rodzinie tylko. mój stan psychiczny bardzo się pogorszył. Szukam dobrego szpitala w Polsce, gdzie mogłabym się podleczyć, dodam, ze jestem DDA .

Witam Panią
Terapia osób z syndromem DDA prowadzona
jest w sposób indywidualny lub grupowy
najczęściej przez terapeutę uzależnień.
Depresję oraz konsekwencje traumy również
leczy się metodami psychoterapeutycznymi.
Środki farmakologiczne bowiem nie leczą
tego typu zaburzeń i nie rozwiązują Pani
problemów, jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć Pani
dolegliwości, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam Panią, dobrze byłoby aby zgłosiła się Pani do grupy Dorosłych Dzieci Alkoholików i przeszła gruntowną terapię własną. Pani depresja i inne Pani probleny wynikają z nieprzepracowanych emocji wyniesionych z domu. Dobrze też aby znalazła Pani psychoterapeutę behawiorystę i dokładnie przerobiła swoje dzieciństwo.
Pozdrawiam Panią serdecznię,
Alicja M.Jankowska

Witam Panią. Mam takie wrażenie, że Pani dotychczasowe leczenie przebiegało w sposób fragmentaryczny i niekompletny. W tej sytuacji bardzo ważna jest diagnoza. Być może depresja jest następstwem doświadczeń w rodzinie pochodzenia i w życiu dorosłym. Do tego wykonuje Pani zawód i zajmuje się obszarem w których wielokrotnie jest Pani narażona na koszty emocjonalne (tym bardziej, że niektóre historie i doświadczenia osób, którym stara się Pani pomóc mogą przypominać Pani własne). Trudno mi powiedzieć bez kontaktu bezpośredniego jak powinien przebiegać Pani proces terapii (leczenia). Być może skuteczna okazałaby się terapia dla Dorosłych Dzieci Alkoholików. Być może cierpi Pani na objawy stresu pourazowego. Jednak to są tylko moje hipotezy. Myślę, że potrzebuje Pani trafić do bezpośredniego kontaktu do specjalisty. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/