Jakiemu leczeniu się najlepiej poddać i jakie są rokowania na wyleczenie lub jego brak?

Mam 28 lat, guzek w piersi wyczulam sama. Poddałam się zabiegowi operacyjnemu. Guzek wycięto i zbadano.

Wynik badania to: carcinoma ductale invasivum G2 mammae. E cadherin | +++| ER odczyn negatywny {+} w ok 5% komórek raka. PS 2, IS 1 PR odczyn pozytywny {+++} w ok 80 % komórek raka. PS 5, IS 3 HER 2 odczyn negatywny w komórkach raka naciekającego | Score = 1 + |.

Witam serdecznie,

Leczenie raka piersi nie jest uzależnione wyłącznie od rozpoznania histopatologicznego oraz badania receptorów hormonalnych. Informacje te mają charakter pomocniczy przy decyzji o rodzaju terapii jaka powinna być zastosowana. Podstawowe znaczenie ma stopień zaawansowania nowotworu, na który składają się: wielkość guza, stan węzłów chłonnych pachy - czyli czy podejrzewa się czy są w nich przerzuty oraz czy doszło do tzw. przerzutów odległych czyli np. do wątroby, płuc itp.

Trudno na podstawie nadesłanych informacji planować plan terapii, jakiemu powinna Pani zostać poddana. Można jedynie powiedzieć, że rozpoznany guz u Pani ma średni stopień złośliwości, ze względu na dodatnie receptory progesteronowe będzie prawdopodobnie można w leczeniu zastosować tzw. hormonoterapię oraz, że korzystnym czynnikiem jest nieobecność receptora HER-2.

Na naszych stronach znajdzie Pani szczegółowe informacje dotyczące raka piersi, zachęcam do lektury !

Pozdrawiam serdecznie