Jakim rodzajem leku jest Setaloft?

witam , bardzo proszę o odpowiedz swojego czasu przez około rok zażywałam lek setaloft ....nurtuje mnie pytanie, na które w zasadzie powinnam znać odpowiedz czy to lek psychotropowy czy przeciwdepresyjny lub jedno i drugie? dziękuje pozdrawiam

Witam,

substancją psychotropową jest każda substancja zmieniająca w jakikolwiek sposób stan psychiczny- stąd np. już kofeina zawarta w zwykłej kawie jest zaliczana do substancji psychotropowych. Leki stosowane w psychiatrii- a więc wpływające na stan psychiczny- są również zaliczane do tej grupy.
Setaloft to nazwa handlowa sertraliny- leku z grupy SSRI (selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny), który ma działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl