Jakim ryzykiem obarczona jest ciąża, do której doszło 2 tygodnie po łyżeczkowaniu jamy macicy?

Jakim ryzykiem obarczona jest ciąża do której doszło 2 tyg po lyzeczkowaniu jamy macicy?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest dokładnie określić ryzyko. Wszystko zależy od organizmu w jakim stopniu nastąpił regeneracja endometrium. Proponuję udać się do ginekologa.

Witam. Największe zagrożenie dla takiej ciąży istnieje w pierwszych kilku tygodniach po poczęciu. Jeśli w tym czasie nie dojdzie do samoistnego poronienia zarodka ciąża powinna przebiegać prawidłowo.