Jakim sposobem można złagodzić dokuczliwy ból dolnej części pleców?

Witam, mój problem polega na tym, że bardzo dokucza mi ból prawej dolnej części pleców. Dodam, że pracuję fizycznie i często podnoszę ciężkie rzeczy lub je pcham. Może spowodowane jest to jakimś nadwyrężeniem ale wolę zapytać specjalistę. Smaruje maściami, biorę tabletki przeciwbólowe i nic nie pomaga. Czasami przy głęboki oddechu ból się nasila, mam problemy z wyprostowaniem się i skręceniem w prawą stronę. Może jest jakiś sposób który złagodziłby ból ? Jakieś okłady termoforem lub plastry ?

Witam serdecznie
Oczywiście po pierwsze proponuję szczegółowe badanie odcinka lędźwiowego, aby zdiagnozować przyczynę powstającego bólu. Po drugie proponuję odciążenie kręgosłupa poprzez prace całym ciałem ( podnoszą ciężkie rzeczy proponuję uginać stawy kolanowe aby nie wykonywać ruchu z kręgosłupa) .Możliwe , że ból spowodowany jest przeciążeniem oto ćwiczenia wzmacniające gorset mięśniowy kręgosłupa :
http://www.fizjoterapeutom.pl/materialy/artykuly/cwiczenia/cwiczenia-poprawiajace-ruchomosc-stabilizacje-kregoslupa