Jakim sposobem uzupełnić brak jedynki?

Witam. Mam problem z zębem. Brak górnej dwójki, korzeń zniszczony do wyrwania niestety. Z związku z młodym wiekiem jak najszybciej chce uzupełnić brak zęba. Orientując się w implantach przewyższyło to moje warunki finansowe. Stomatolog zaproponował mi uzupełnienie braku mostem dwupunktowym poświęcając przy tym trójkę do opilowania. Stąd moje pytanie czy trójka utrzyma ten most oraz czy nie będzie widać że to nie mój ząb . Czy można założyć most w ten sposób bez poświęcenia jeszcze jedynki ?

Witam,

Tak, można wykonać pracę protetyczną w sposób zaproponowany przez lekarza dentystę. Implant oczywiście byłby znacznie lepszym rozwiązaniem od mostu z wielu względów, również względów estetycznych. Przy rozpatrzeniu kwestii koniecznej wymiany mostu po okresie często kilkunastu lat od jego wykonania implant w ogólnym rozrachunku może być leczeniem wręcz tańszym. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski