Jakim stylem powinienem pływać, aby wysmuklić łydki?

Kupiłem karnet na basen. Moim zadaniem jest wysmuklenie łydek. Jakim stylem powinienem pływać, żeby osiągnąć cel?

Myślę, że każdy styl pływania przyłoży się do poprawy rzeźby łydki. Tak analizując prace mięśni a konkretnie brzuchatego łydki – największą pracę ten mięsień wykonuje w pływaniu stylem klasycznym (potocznie: żabka). A to w wyniku odepchnięcia się od wody za pomocą zgięcia podeszwowego - wtedy ten mięsień się kurczy, ale potem znowu się rozciąga (zgina się stopa grzbietowo) po to żeby zaraz znowu odepchnąć się od wody.
Inne style jak grzbietowy, dowolny (kraul) i motylkowy (delfin) w większości mają stopę w ułożeniu zgięcia podeszwowego, po to żeby stopa była swoistą płetwą.
Myślę jednak, że w takim rekreacyjnym pływaniu to nie ma różnicy. Każdy styl jest dobry dla nóg ;) już nie wspomnę o obręczy barkowej ;)
Oglądając zawody pływackie każdy pływak ma piękne smukłe łydki.