Jakimi chorobami można się zarazić poprzez sex oralny?

Witam. Usłyszałem że przez sex oralny można sie zarazić np kiłą i innymi tego typu. Czy kobieta po jakimś czasie napewno się zarazi czy musze być nosicielem jak w przypadku HIV? I czy można zrobić badania na choroby ktorymi można się zarazić poprzez sex oralny, żeby np nie było ryzyka zakażenia? Tak samo jeśli chodzi o raka migdałów czy gardła. Proszę o odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

jest możliwość wystąpienia praktycznie wszystkich chorób przenoszonych droga płciową