Jakimi chorobami można się zarazić, uprawiając seks oralny?

Witam. Kto wymyślił i po co jest takie coś jak seks oralny, to jest traktowanie drugiej osoby przedmiotowo, jakimi chorobami można się zarazić uprawiając taką forme seksu, przez branie penisa do ust przez dziewczyne, czy można najpierw włożyć siusiaka do octu i przemyc octem spirytusowym.

Dzień dobry!

Rzeczywiście można potraktować człowieka przedmiotowo podczas seksu oralnego, ale też podczas każdej formy zbliżenia seksualnego, a także w każdej innej sytuacji życiowej.
Jeśli jednak relacja między dwojgiem ludzi jest pozytywna, a kontakt dobrowolny - w seksie oralnym nie musi być nic przedmiotowego.

Podczas seksu oralnego można się zarazić wszystkimi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nie zależy to jednak od czystości narządów, ale stanu zdrowia - bycia nosicielem lub nie danej choroby. Nie ma potrzeby odkażania członka. Prawidłowa codzienna higieny (np. płyn do higieny intymnej) jest wystarczająca dla obydwu płci.

Pozdrawiam!