Jakimi chorobami można zarazić się wykonując tatuaż?

witam, jakie istnieje ryzyko zarażenia się od martwej świńskiej skóry? Miałem robiony tatuaż u kolegi który uczy sie na świnskich skórach, sprzęt był wyczyszczony igła oczywiście nowa, rękawiczki też jednak martwie się czy mogłem się czymś zarazić od zwierzęcia? Jesli tak to czym i jakie badania powinienem wykonać? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze pewnego stopnia ryzyko zawsze istnieje bardziej chorób odzwierzęcych lecz jeżeli była nowa igła to sadze ze ryzyko jest małe a czy coś się dzieje z tatuażem?