Jakimi ćwiczeniami rozpocząć trening?

Witam nazywam się Julia. Jestem dość niska- 159 cm. Mam nadwagę- ważę 65 kg. Nie wiem jakie ćwiczenia zacząć bo największy mój problem to uda i te wałeczki na brzuchu. Dodam iż nie jem chipsów i czekolady(rzadko kiedy) bo poprostu nie lubię.

Witam. Każde ćwiczenia należy zaczynać od rozgrzewki, które mają za zadanie zwiększyć ciepłotę ciała. Następnie można przejść do treningu siłowego z obciążeniem który spowoduje przyśpieszanie metabolizmu, a tym samym szybciej zacznie spalać się tłuszcz. Można spróbować tego: nvit.pl/blog/12-zero-wymowek W trakcie wykonywania ćwiczeń należy również przestrzegać prawidłowej diety. Nie wystarczy tylko unikanie słonych czy słodkich przekąsek. Należy spożywać 5-6 posiłków w ciągu dnia, zaczynając od śniadania. Posiłki powinny być regularne. Ostatni posiłek spożywamy 2-3 godz przed pójściem spać. Należy skupiać się na wartościowych posiłkach tj. chude mięso, ryby, nabiał, produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa. W razie przeanalizowania Pani dotychczasowego sposobu żywienia i ustalenia planu żywieniowego bądź treningowego zapraszam do kontaktu www.nvit.pl Pozdrawiam, Łasek Natalia

Witam serdecznie,

Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Nie przemęcza się Pani na samym starcie a z czasem zwiększy Pani intensywność i czas treningów. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe. Przy ćwiczeniach powinna być również zachowana odpowiednia dieta, która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Posiłki powinny być odpowiednio zbilansowane i dostosowane do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Musi Pani dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych aby organizm prawidłowo funkcjonował i spalał tkankę tłuszczową.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk