Jakimi lekami można leczyć SM u dzieci?

U mojej 13 letniej córki podejrzewają sm. Pani doktor wspomniała o leczeniu jej interferonem. Chciałabym się dowiedzieć jakimi innymi lekami można leczyć dzieci z tą chorobą

Tak rzeczywiście stosuj się u dzieci terapię interferonem beat .A także octanem glatimeru( Copaxon) W pierwszym rzędzie musi się odbyć klasyfikacja w oparciu o kryteria diagnostyczne Mac Donalda-z wersją zmodyfikowaną u dzieci .
I dopiero przy spełnieniu tych kryteriów( kliniczne,radiologiczne) ,ocenie postaci SM - u dzieci najczęstsza to postać RR ( remitująca -rzutowa ) .I taką prawdopodobnie ma córeczka możemy ubiegać o wejście do programu terapeutycznego.Niestety nadal w Polsce nie ma dostępu do tego kosztownego leczenia dla wszystkich potrzebujących pacjentów.Wielka szkoda.
Osobiście mam b.dobre doświadczenia dotyczące stosowania tego leku u dzieci.
Oczywiście czymś innym jest leczenie w trakcie rzutu choroby.
Proszę zerknąć w sieci w Neurologii Dziecięcej ( czasopismo medyczne)znajduje się artykuł mojego autorstwa w którym zebrałam aktualne piśmiennictwo dotyczące tej choroby u dzieci.Pozdrawiam i życzę wiele optymizmu,wiary ,i siły.

dr Adrianna Wilczek