Jakimi lekami obniża się poziom kortyzolu?

Witam .Mam wysoki kortyzol - 48 , a norma jest do 19 .Mialam test z dexametazonem ,wykazal ze nie ma gruczolaka . Mam tez za wysoka prolaktyne .Choruje na pcos i mam osteopenie . Lekarz przepisal mi lek na uspokojenie i na nadcisnienie a takze obnizenie prolaktyny , uwaza ze to ze stresow .Niestety kortyzol nie opadl ... Moje pytanie jakimi lekami sie obniza kortyzol ,czy sterydami ? jesli tak to jaka dawka? czy moze innymi lekami ? jesli tak to jakimi? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

Lek. Katarzyna Szymczak

Ile Pani waży? u osób otyłych kortyzol może być podwyższony. Co do leczenia to nie leczy się samego wyniku tylko objawy.