Jama syrongomyelczna w odcinku szyjnym i piersiowym rdzenia z górnym biegunem

Zespół Arnolda-Chiari.wynik rezonansu:uwidoczniona jama syrongomyelczna w odcinku szyjnym i piersiowym rdzenia z górnym biegunem na poziomie 1/2 C2.wielkość jamy na poziomie Th1/2 w osi ap wynosi 9mm,na poziomie operowanego krążka C5/C6-7mm.Wgłąbienie migdałków móżdżku.Na poziomie C5/C5 widoczny implant krążka.tylne krawędzie sasiednich trzonow uwypuklaja sie dokanałowo i w strone prawa,uciskajac worek oponowy,zwężają przednia rezerwe plynowa rdzenia.czy zabieg grozi paraliżem 4-kończynowym?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wszelkie wątpliwości dotyczące planowanego zabiegu proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.