Jama szarobrunatna, bardzo obfite polipowate fragmenty endometruim pokryte nabłonkiem gruczołowym

Witam Doktorze! Mam 43lata, nie rodzilam. Przed chwila otrzymalam wynik badania histopatologicznego wyskrobin jamy macicy.Wynik:kod 99.90-5x. Opis 2-5 jama szarobrunatna bardzo obfite 4x cal, polipowate fragmenty endometruim pokryte nablonkiem gruczolowym. Blagam, prosze mi powiedziec co to oznacza...dziekuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik badania histopatologicznego wskazuje, że w pobranym do badania materiale znajdowały się fragmenty błony śluzowej macicy. Nie wiem z jakiego powodu było wykonywanie badanie, celem pełnej interpretacji proszę zgłosić się do ginekologa prowadzącego. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Spokojnie, wynik ten nie jest groźny. Oczywiście pewne nieprawidłowość w śluzówce macicy istnieją - tzn polipowate zmiany endometrium. Nabłonek gruczołowy występuje fizjologicznie w tym obszarze.