Jaskra barwnikowa i rozmyte widzenie

Witam Stwierdzono u mnie jaskrę barwnikową i wykonano zabieg irydotomi w obu oczach, przyjmuję raz dziennie xalacom, ciśnienie utrzymuje się na poziomie ok 17. Wcześniej intensywnie biegałem i zastanawiam się czy dalej mogę biegać chodź zauważam podczas wysiłku rozmycie widzenia w dali, po wysiłku ustaje Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Odpowiednią kwalifikację do wysiłku może wykonać tylko lekarza okulista wykonujący badanie. Proszę udać się do okulisty, po badaniu będzie można określić odpowiedni rodzaj wysiłku.