Jaskra otwartego kąta obu oczu a wskazania do stosowania okularów przeciwsłonecznych

witam. mam jaskre otwartego kąta obu oczu używam krople xalacom czy powinnam stosować okulary p.słoneczne zakupione u optyka do tej pory nie używałam. pieką mnie oczy i są zmęczone oraz zaczerwienione spojówki proszę o poradę czy mam zakupić okulary? czy stosowanie okularów złagodzą te objawy? dziękuje

Witam.
Trudno jest określić czy zakup okularów p/jaskrowych złagodzi zaczerwienienie oczu , ponieważ nie jest wiadomo jaka przyczyna wywołuje taki stan oczu.
Pozdrawiam