Jaskra zamkniętego kąta a znieczulenie ogólne

Jaskra zamkniętego kąta a znieczulenie ogólne? Witam, mam zaplanowaną operację kręgosłupa w znieczuleniu ogólnym, czy jaskra z zamkniętym kątem nie jest przeciwwskazaniem do wykonania znieczulenia ogólnego. Zabieg irydotomii laserowej jaskry mam zaplanowany miesiąc później, czy nie lepiej byłoby przełożyć operację kręgosłupa po zabiegu irydotomii.

Oczywiście że można by było kręgosłup zoperować po irydotomii. Nie ma jednak bezwzględnych przeciwwskazań do aktualnego planu. Musi jednak Pani o fakcie jaskry poinformować anestezjologa przed zabiegiem, aby nie stosował niektórych leków (atropiny)