Jasne oczy na zdjęciu u dziecka a siatkówczak

Moja 11tygodniowa coreczka na zdjęciu ztobionym z lampa ma jasne obydwa oczka. Gdy to zobaczylam wystraszylam sie i zrobilam jeszcze kilka. Na innych nieraz ma lewe jasne, nieraz prawe jasne a niekiedy żadne. Niekiedy sa obydwa czwrwoniutkie. Czy przy siatkowczaku sa niekiedy czerwone czy zawasze jasne?

Piotr Pilarski

Nie jest to objaw który musi zawsze świadczyć o siatkówczaku lub o innej patologii gałki ocznej. Leukokoria to biały refleks przy oświetlaniu retinoskopem a nie lampą aparatu dlatego sugeruję wizytę u okulisty.

Pozdrawiam.