Jasne plamy na czole u dziecka a atopowe zapalenie skóry

Witam.Mam coreczke 10miesieczna.od 3 tygodni zalwazylam u niej na czole lekko jasniejsze plamki.W tym czasie bylismy na basenie ale i tez zaczelam jej podawac serki homogenizowane.I nie wiem czy to moze byc grzybica czy tez atopowe zapalenie skory badz alergie pokarmowa.Bardzo bym prosila o rade.Co powinnam zrobic bo czytalam ze mozna to smarowac Clotrimazolum ale ono jest nie wskazane do 11roku zycia.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z małym dzieckiem w takiej sytuacji warto pokazać się u pediatry. W rzeczywistości może być to grzybica ale i alergia pokarmowa jest bardzo prawdopodobna. W międzyczasie można wycofać z pożywienia ostatnio wprowadzony nowy produkt i obserwować dalsze postępy. Wspomnianego leku nie należy stosować u wcześniaków oraz przez pierwsze 3 miesiące u noworodków urodzonych o czasie.