Jasne plamy na zębach

Witam. Mam 28lat i od kad pamietam mialam plamy jasniejsze na zabach gornych jedynkach. Ogolnie nie przeszkadza mi to i nie jest to dla mnie niekomfortowe na codzien. Natomiast bardzo zle sie czuje jezeli np po aktywnosci fizycznej jakiejkolwiek plamy robia sie snieznobiale :-( nie wyglada to ladnie. Mam tez skore jasna ktora ciezko sie opala a przy aktywnosci robie sie cala czerwona i utrzymuje sie to przez kilka godzin nie wiem czy to ma znaczenie. Czy moge wyboelac zeby? Czy to pomoze?

Warto zgłosić się do stomatologa na bezpośrednią konsultację.Wybielanie nie zmieni,nie poprawi efektu kosmetycznego w przypadku szkliwa plamkowego.

Witam serdecznie,
Ciężko powiedzieć coś więcej bez badania klinicznego, ale najprawdopodobniej są to odwapnienia i/lub inne defekty struktury szkliwa zębów. Po wysiłku fizycznym mogą robić się bielsze ze względu na utratę wody przez strukturę zęba. Najczęściej można pozbyć się częściowo lub całkowicie takich plam poprzez tzw. infiltrację, czyli rozpuszczenie odwapnionej struktury i wypełnienie jej specjalnym preparatem.
Jeśli chodzi o jasność skóry, problemy z opalaniem i zaczerwienienie, to najprawdopodobniej są to kwestie genetyczne związane z typem cery.