Jasno żółty śluz i brak okresu

Witam. Mam 22 lata, ostatnią miesiączkę miałam 10 grudnia. 6 stycznia odbyłam stosunek, podczas którego spadła prezerwatywa (przed wytryskiem). 25 stycznia zrobiłam badanie beta HCg z krwi wynik wyszedł 0. Miesiączki dalej nie mam pomimo, że występowały typowe objawy przed nią (wypryski, ból podbrzusza). Zauważyłam także więcej niż normalnie jasno żółtego śluzu. Byłam u ginekologapowiedziałam jaka jest sytuacja doktorka odesłała mnie z receptą na tabletki antykoncepcyjne i kazała cierpliwie czekać na okres. Dziś zauważyłam brązowe plamy na wkładce, czy mam rozumieć że jest to mój okres? Jaka może być przyczyna tego ze nie mam normalnego okresu? Ciążę wykluczam, chyba że badanie zostało wykonane za wcześnie. Wcześniej zdarzały mi się "zatrzymania" miesiączki, ale było to w momencie gdy wyjeżdżałam na obozy sportowe i wysiłek sportowy był większy niż zwykle. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Wynik beta-hCG należy uznać za wiarygodny. Zatem ciąża jest wykluczona.
Plamienia może są początkiem okresu. Gdyby miesiączka się nie pojawiła należy ponownie umówić się na wizytę do ginekologa.
Przyczyną braku miesiączki mogą być m.in. zaburzenia hormonalne. Wówczas należy wykonać odpowiednie badania i wdrożyć leczenie.
Pozdrawiam