Jasnobrązowa i swędząca zmiana na piersi

Witam. Mam 60 lat. Na prawej piersi, w pobliżu dołu pachowego mam od dawna (kilka lat) jasnobrązową zmianę wielkości 20 groszówki. Jest płaska, jakby nieco pomarszczona. Od czasu do czasu zmiana ta bardzo swędzi. Czy można to czymś smarować, by złagodzić tę dolegliwość? Z góry dziękuję i pozdrawiam. Małgorzata. Choszczno

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należy zgłosić się do dermatologa który obejrzy skórę i zaordynuje odpwiednie leczenie.

Tak, jak zalecili poprzedni eksperci- wizyta u lekarza jest konieczna. Każda zmiana, która pojawia się nagle, po czym zmienia albo swój wygląd albo przynosi dolegliwości- typu swędzenie, ból może, lecz nie musi okazać się niebezpieczna. Dodatkowe cechy, które powinny budzić niepokój to asymetria, nieregularne zabarwienie (różnorodne rozłożenie barwnika w obrębie tej samej zmiany), nagły rozrost, krwawienie. Najrozsądniej będzie wybrać się do lekarza dermatologa, który oceni zmianę na Pani skórze. Pozdrawiam.