Jasnobrązowa plama na twarzy

Witam, zwracam się z pewną sprawą. Otóż od urodzenia posiadam jasnobrązową plamę o nieregularnym kształcie na środkowej części twarzy na poziomie nosa, która to nie jest mała. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem usunięcia tej wady. Moje pytania to: 1. Czy z faktem, że jest to wada wrodzona wiąże się rodzaj znamienia, tj. czy jest to zawsze przebarwienie powierzchniowe, głębokie czy może mieszane? 2. Czy znane są podobne przypadki? I jakie skutki przynosiło leczenie? 3. Jakie istnieje ryzyko, czym grozi niepowodzenie zabiegu? Czy przebarwienie w moim przypadku może powrócić? Oraz ile jest potrzebnych zabiegów (+ -). 4. Gdzie wykonuje się tego rodzaju zabiegi? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam! Odpowiedzi na Pana pytania może udzielić dermatolog po zbadaniu zmiany. Na podstawie przytoczonych informacji odpowiedzi te nie są możliwe. Nie jest jasne czy mamy do czynienia ze zmianą barwnikową czy tez naczyniakiem a może jeszcze innym typem zmiany - a to zasadnicza różnica. Z uwagi na to tak ważna jest bezpośrednia jej ocena - po przeprowadzeniu badania dermatolog będzie mógł ocenić również kwestie indywidualne o które Pan pyta m.in. szacowana ilość koniecznych zabiegów. Pozdrawiam!

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i przebarwienia jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Na resztę zawartych pytań można odpowiedzieć bezpośrednio na konsultacji po obejrzeniu zmian.