Jasnobrązowe plamienie zamiast okresu

Ostatnią miesiączkę miałam 12 marca, współżyłam z chłopakiem 16 marca bez zabezpieczenia, z tym, że nie doszło do wytrysku, kolejny raz współżyłam 19 marca z zabezpieczeniem. Prezerwatywa nie pękła (odczuwałam ból po tym stosunku, który po ok 1,5 tyg przestał być odczuwany), teraz współżyłam 7 kwietnia. Okres powinnam dostać 9 kwietnia, lecz wczoraj go nie dostałam. Dziś 8 kwietnia zauważyłam jedynie jasnobrązową wydzielinę.
Co mi może być? Czy istnieje możliwość ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Sądząc z Pani opisu, szansa na ciążę jest zaniedbywalnie mała (pierwszy stosunek w okresie niepłodnym, drugi z prezerwatywą). Brązowawe plamienie świadczy zapewne o zbliżającej się miesiączce, choć może też być objawem np. nadżerki szyjki macicy czy infekcji w obrębie dróg rodnych. Jeśli będzie się powtarzało w kolejnych dniach i cyklach, konieczna będzie wizyta u ginekologa i poszukiwanie przyczyny tego stanu.
Pozdrawiam serdecznie!