Jasnobrązowy i wypukły pieprzyk a ryzyko czerniaka

Witam serdecznie, Ostatnio zaczalam zwracac uwage na pieprzyki. Odkad pamietam mam znamie na wewnetrznej stronie reki. Jest to jasnobrazowy pieprzyk, jest troszke wypukly, mozna poczuc go pod palcem, nierowny, w srodku ma kilka czarnych kropeczek. Wydaje sie miec poszarpane brzegi. Z tego co widze, to sie nie zmienia od wielu lat. Czy mimo to jest podejrzenie czerniaka? Czy jeslu bylaby to zmiana zlosliwa, to by sie zmienilo w wygladzie? Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie samego opisu nie jest możliwe określenie charakteru zmiany. O ewentualnych przesłankach złośliwości zmiany skórnej może wypowiedzieć się specjalista dermatolog po badaniu dermatoskopem. Ostateczne rozpoznanie może dać jedynie badanie histopatologiczne po wcięciu zmiany. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.