Jasnoczerwone krwawienia po stosunku

Mam pytanie, kochałam się z partnerem 4 razy i za każdym razem na początku bolała mnie pochwa, była spuchnięta i po każdym leciała mi jasnoczerwona krew... Co to może być, czy to coś poważnego? Za 4 dni idę na konsultację do ginekologa, ale wolałabym wiedzieć wcześniej, czy to coś poważnego.

Witam! Opisywane plamienia kontaktowe mogą być spowodowane różnymi zaburzeniami, dotyczącymi zarówno pochwy, jak i szyjki macicy. Do najczęstszych przyczyn zaliczyć można nadżerki, polipy, stan zapalne, zakażenia oraz nowotwory. W obecnej sytuacji bezwzględnie powinna się Pani umówić na wizytę do swojego ginekologa, który będzie miał możliwość przeprowadzenia badania lekarskiego, na podstawie którego specjalista ustali właściwą przyczynę dolegliwości. Pozdrawiam