Jasnoczerwony i rzadki okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 21 lat. W grudniu 2013r. odstawiłam tabl. antykoncepcyjne (brałam ok 1.5 roku) i tak jak powinno wystąpiło krwawienie. Od tamtego czasu go nie miałam. Dopiero wczoraj (5.03.14r) dostałam okres jednak niepokoi mnie on. Jest jasnoczerwony i rzadki, nigdy takiego nie miałam. Może być spowodowane to tym, że jest to pierwszy okres bez brania tabletek, czy to coś innego, poważniejszego? Wizytę u ginekologa mam dopiero 21 marca aby sprawdzić czy jest wszystko ok.

Witam. Najprawdopodobniej nie ma powodów do niepokoju a opisane zaburzenia spowodowane są wahaniami gospodarki hormonalnej powstałymi na skutek odstawienia tabletek.