Jasnopomarańczowe grudki wokół sutka i ból piersi

Witam. Mam 19lat i jestem kobietą. Na lewej piersi a dokładnie wokół sutka znajdują się jasnopomarańczowe grudki. Są bardzo widoczne w porównaniu do prawej piersi. W dodatku lewa,bardzo mocno mnie boli gdy ją dotykam. Cóż to oznacza? Szczególnie chciałabym wiedzieć co oznaczają te grudki. (Mam od długiego czasu) Proszę o dokładne wytłumaczenie. Bardzo się martwię)

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuje koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.